12GS12FLH90-100
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
25 varianter
Utvald variant:
12GS12FLH90-100
Presskoppling GS 90B, Ø 3/4'', SAE 3/4'', Kod 62
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
112 mm
B
61 mm
Byggehøjde
100 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter flange
41.3 mm
E
100 mm
Flange
3/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
K
41,3 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
12GS-12FLH90-100
Mærke navn
Gates
O-ring
24,99X3,53 mm
Overfladebehandling
TuffCoat™
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Tilspændingsmoment
70 - 77 Nm