12G18FDLORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
12G18FDLORX
Presskoppling Rak, Ø3/4'', Inv-M26-DKO-18L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
81,5 mm
Angle
0 °
B
30,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter pipe
18 mm
H
32 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/4 "
Model code
12G-18FDLORX
Pressure max.
280 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
80 - 90 Nm