Pilotstyrd backventil 0.5bar RPC06-0.5-00
Artikelnummer:
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Flödeshastighet nominell LMin
35 lpm
Föroreningsgrad max.
20/19/14 - ISO 4406
Kavitet
NCS06/3
Modell kod
RPC06-0.5-00
Märke namn
Danfoss
Oljeviskositet rekommanderad
12 - 54 cSt
Pilot förhållande
3,4:1
Temperatur max.
+110 °C
Temperatur min.
-30 °C
Tryck max.
350 bar
Tryck ôppning
0.5 bar
Åtdragning moment
44 - 50 Nm
Förpackningsstorlek
Streckkod
380244
Bruttovikt
0,10 Kg
Nettovikt
0,10 Kg
Ursprungsland
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Länkar
Produktdatablad
Produktdatablad
Andra tittar på
Riktn.v. 2/2, NC, 10-2, 80 l/m, Spole M16
Artikelnummer:
Riktningsventil SUN T-13A 2/2 NC
DTDF-MCN
Riktningsventil 2/2 NO SVP08-NOR-00-00-B-F m.filter 300my
Riktningsventil SUN T-11A 3/2
Riktningsventil SUN T-11A 3/2
DMDA-MNN
Strypning skruv M 8X1 DIN 906 F Ø0.4 mm
Riktningsventil SUN T-11A 3/2, 45L/min
DMDA-MAN
Riktn.v. 2/2, NC, 8-2, 35 l/m, Spole M13
Flödesdelare SUN T-31A
Flödesdelare SUN T-31A
FSBS-XAN
Riktningsventil 3/2 HSV10-23-01-00-00-PN-P-00
Riktn.v. 3/2, GS, 10-3, 230bar, Spole M16