10GS20FDHORX
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
10GS20FDHORX
Presskoppling GS Rak, Ø5/8'', Inv-M30-DKO-20S
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
100 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
49,7 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rør
20 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
10GS-20FDHORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
5/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm