10GS18MDL
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
10GS18MDL
Presskoppling GS Rak, Ø 5/8'', Utv-M 26x1,5, L-klass
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
76,5 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
26,2 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rör
18 mm
Gänga utv.
M26x1,5
H
27 mm
Modell kod
10GS-18MDL
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm