10GS18FDLORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
10GS18FDLORX90
Presskoppling GS Rak
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
113,5 mm
Angle
90 °
B
63,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter pipe
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Hose coupling type
Till lös hylsa
Hose size
5/8 "
Material
Stål
Model code
10GS-18FDLORX90
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
80 - 90 Nm
Pakke str.
Stregkode
424793
Brutto vægt
0,27 Kg
Netto vægt
0,27 Kg
Oprindelsesland
CZE
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Invändig metrisk gänga med 24 gr. kona med O-ring.
Artikel datablad
Ofte købt sammen med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Varenummer:
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
Varenummer:
Min. bestillingsenhed er:
Hydraulslang MXG5K XTP 5/8" 350 Bar RL50
10MXG5K-XTP
1 m
1 m
5/8" Hydraulic hose SPT-5K - 350 bar - ISO18752 Class CC
SPT5K10
5/8" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class CC
SPT6K10
Andre kigger på
5/8" Insert - 7/8"-14 JIC female - 90°
10GS10FJX90M
5/8" Insert - (20S) M30x2 female
10GS20FDHORX
Presskoppling GS Rak, Ø5/8'', Inv-M24-DKO-16S
10GS16FDHORX
5/8" Insert - 3/4" SAE6000 flange
10GS12FLH
5/8" Insert - 1"-14 ORFS male - AISI316
4214-10-10-SY
5/8" Insert - 1"-14 ORFS female - 45° - AISI316
4244-10-10-SY
5/8" Insert - 1"-14 ORFS female - 90° - AISI316
5/8" Insert - (18L) M26x1.5 female
10GS18FDLORX
Standpipe metric 0° straight - stainless
Standpipe metric 90° elbow - stainless
5/8" Insert - ø20 pipe - 90° - AISI316
5/8" Insert - 1"-14 ORFS female - AISI316
4224-10-10-L-SY
5/8" Insert - ø18 pipe - AISI316
5/8" Insert - 3/4" BSPT male - AISI316
5/8" Insert - 3/4" BSP female - 90° - AISI316
5/8" Insert - 3/4" BSP female - AISI316
5/8" Insert - 1/2" BSP female - AISI316
5/8" Insert - 3/4" NPT male - AISI316
5/8" Insert - 1/2" NPT male - AISI316
5/8" Insert - 3/4" BSP female - 45° - AISI316
5/8" Insert - 3/4" SAE3000 flange - 90°
10GS12FL90M
5/8" Insert - 1/2" SAE6000 flange
10GS08FLH
10GS12FL
5/8" Insert - ø21mm indv. - Poclain