10GS16FDHORX90
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
10GS16FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø5/8'', Inv-M30-DKO-20S
Specifications
Dimensions and shipping
A
110 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
59,7 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rör
16 mm
E
46,5 mm
H
30 mm
Modell kod
10GS-16FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
5/8 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
62 - 68 Nm