08G12FDLORX90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
08G12FDLORX90
Coupling 1/2, M18x1,5 fem. 12L 8G-12FDLORX90 Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
71,4 mm
B
34,2 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
22 mm
Modell kod
8G-12FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
350 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm