06G14DBJ
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
06G14DBJ
Presskoppling, Ø3/8'', Banjo-M14
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
58,3 mm
Arbetstryck
20 MPa
B
30,4 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter banjo
14 mm
F
70,3 mm
Modell kod
6G-14DBJ
Märke namn
Gates
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
0 °
X
14,2 mm