06G14DBJ
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
06G14DBJ
Presskoppling, Ø3/8'', Banjo-M14
Specifications
Dimensions and shipping
A
58,3 mm
Angle
0 °
B
30,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter banjo
14 mm
F
70,3 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/8 "
Material
Stål
Model code
6G-14DBJ
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Surface treatment
TuffCoat™
Working Pressure
20 MPa
X
14,2 mm