05G12FDLORX90
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
05G12FDLORX90
Presskoppling 90°, Ø5/16, M18x1,5 fem.12L
Specifications
Dimensions and shipping
A
59 mm
B
31 mm
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
22 mm
Modell kod
5G-12FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
5/16 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
385 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
38 - 42 Nm