04G12FDHORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
04G12FDHORX90
Presskoppling 90°, Ø1/4'', Inv-M20-DKO-12S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
60 mm
B
34 mm
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
24 mm
Modell kod
4G-12FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm