04G10FDHORX45
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
04G10FDHORX45
Coupling 1/4, M18x1,5 fem. 10S 4G-10FDHORX45 Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
66,9 mm
Angle
45 °
B
40,8 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/4"
DN
6 mm
Diameter pipe
10 mm
E
17,9 mm
H
22 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/4 "
Model code
4G-10FDHORX45
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
38 - 42 Nm