XWEE28LM
Förpackningsstorlek:
10 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
XWEE28LM
Adapter 90° 28L, Utv-M 33x2, Ställbar
Tillbehör (2)
Cutting ring - ø28L
Partnumber:
DPR28L
Nut - ø28L - M36x2
Partnumber:
M28L
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
28 mm
Material
Steel
Model code
XBE28MLOAZN
Pressure max.
160 bar
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C