XVEE28LR
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
XVEE28LR
Stud elbow adjustable 45° - ø28L x 1" BSP
Accessories (1)
M28L nut ø28 M36x2
Artikelnummer:
M28L
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
45 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
28 mm
D3
20 mm
D4
40,8 mm
Diameter pipe
28 mm
Dimension D4
40.8 mm
L
38 mm
L1
47 mm
L2
30,5 mm
L3
44 mm
L4
15 mm
Material
Steel
Model code
XBFE28RLOAZN
Pressure max.
160 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
36 mm
S2
41 mm
S3
41 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1 BSP
Thread outer
G 1 BSP
Thread outer metric
M36x2
Torque tightening
370 Nm
Type
Forged
d2
24 mm
Förpackningsstorlek
10 st
Streckkod
306987
Bruttovikt
0,39 Kg
Nettovikt
0,39 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Product datasheet
Köps ofta tillsammans med
Snabbkoppling MLDB Hane Inv-G3/4 FKM Syrafast
Artikelnummer:
ML6DBP75FBS
1 st
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Inv-G 1''
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Utv-G 1''
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Ø 25mm
Snabbkoppling Hane Nito 1'', Ø 19mm