XVEE15LR
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
XVEE15LR
Stud elbow adjustable 45° - ø15L x 1/2" BSP
Accessories (2)
Cutting ring - ø15L
Varenummer:
DPR15L
M15L nut ø15 M22x1,5
Varenummer:
M15L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
45 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
15 mm
D3
12 mm
D4
36 mm
Diameter pipe
15 mm
Dimension D4
36 mm
L
28 mm
L1
36 mm
L2
21 mm
L3
29 mm
L4
13 mm
Material
Steel
Model code
XBFE15RLOAZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
27 mm
S3
27 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
Thread outer metric
M22x1,5
Torque tightening
105 Nm
Type
Forged
d2
12 mm
Pakke str.
10 st
Stregkode
240617
Brutto vægt
0,12 Kg
Netto vægt
0,12 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Product datasheet
Ofte købt sammen med
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 13mm
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 1/2''
Min. bestillingsenhed er:
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Utv-G 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13-19mm
Snabbkoppling Hane Nito1/2'', Ø 10mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 3/4''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 19mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 3/4''
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13mm
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 10 mm