XVEE15LR
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
XVEE15LR
Stud elbow adjustable 45° - ø15L x 1/2" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
45 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
15 mm
D3
12 mm
D4
36 mm
Diameter pipe
15 mm
Dimension D4
36 mm
L
28 mm
L1
36 mm
L2
21 mm
L3
29 mm
L4
13 mm
Material
Steel
Model code
XBFE15RLOAZN
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
22 mm
S2
27 mm
S3
27 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread outer
G 1/2 BSP
Thread outer metric
M22x1,5
Torque tightening
105 Nm
Type
Forged
d2
12 mm