XVEE10SR
Pakke str.:
25 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
XVEE10SR
Stud elbow adjustable 45° - ø20S x 3/4" BSP
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
10 mm
D3
8 mm
D4
22,8 mm
Diameter rør
10 mm
Dimension D4
32.8 mm
Gevind udvendig
G 3/8 BSP
Gevind udvendig metrisk
M18x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
25 mm
L1
34 mm
L2
17,5 mm
L3
28 mm
L4
9 mm
Materiale
Steel
Model kode
FI-VEE-20SR-OK-B-W3
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
22 mm
S3
22 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 3/8 BSP
Tilspændingsmoment
80 Nm
Tryk maks.
315 bar
Type
Forged
Vinkel
45 °
d2
7 mm