XVEE10LR
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
XVEE10LR
Stud elbow adjustable 45° - ø10L x 1/4" BSP
Accessories (1)
Alternatives (1)
Mutter 10L (M16x1.5)
Partnumber:
M10L
Partnumber:
FXVEE10LR14OK
Specifications
Dimensions and shipping
D1
10 mm
D3
5 mm
D4
19,8 mm
Diameter rør
10 mm
Gevind udvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig metrisk
M16x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
24 mm
L1
32 mm
L2
17 mm
L3
27 mm
L4
9 mm
Materiale
Steel
Model kode
XBFE10RLOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
19 mm
S3
19 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Tilspændingsmoment
50 Nm
Tryk maks.
315 bar
Type
Forged
Vinkel
45 °
d2
8 mm