XTE16SKR
Pakke str.:
20 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
XTE16SKR
Stud branch tee - ø16S x 1/2" BSPT
Specifications
Dimensions and shipping
D3
12 mm
Diameter rør
16 mm
Dimension i
14 mm
Gevind T
R 1/2 BSPT
Gevind udvendig
R 1/2 BSPT
Gevind udvendig metrisk
M24x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
33 mm
L1
43 mm
L2
24,5 mm
L3
32 mm
Materiale
Steel
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
30 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
630 bar
d1
16 mm
d2
12 mm
i
14 mm