XRHZ12LRED
Package size:
25 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
XRHZ12LRED
Check valve (->) - ø12L x 3/8" BSP - 1 bar - WD seal
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
12 mm
Gänga
G 3/8 BSP
Modell kod
FI-RVZ-12LR-WD-B-W3-1
Märke namn
Stauff
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Serie
L
Temperatur max.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryck max.
400 bar
Tryck ôppning
1 bar
Package size
25 st
Barcode
414626
Gross weight
0,106 Kg
Net weight
0,106 Kg
Country of origin
deu
Product information
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Partnumber:
XRHV12LRED
1 st
Pilotstyrd Backventil OM dubbel G3/8
Partnumber:
VBPDE-38FLV
Double cross-line relief valve 3/8", V-VAIL 5-38/TS.S
3/8" Double pilot operated check valve
VBPDE-38L
3/8" Check valve 0.5 bar
3/8" Check valve 0.5 bar
VU-38
Check valve (<-) - ø12S x 3/8" BSP - 1 bar - WD seal