XRHZ10SRED
Pakke str.:
25 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
XRHZ10SRED
Check valve (->) - ø10S x 3/8" BSP - 1 bar - WD seal
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Diameter rør
10 mm
Gevind
G 3/8 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Materiale
Steel
Model kode
FI-RVZ-10SR-WD-B-W3-1
Mærke navn
Stauff
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
2.5
Temperatur maks.
+90 °C
Temperatur min.
-20 °C
Tryk maks.
400 bar
Tryk åbning
1 bar
Pakke str.
25 st
Stregkode
414635
Brutto vægt
0,106 Kg
Netto vægt
0,106 Kg
Oprindelsesland
deu
Produkt information