XLEE38SR
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
XLEE38SR
Adapter L 38S, Utv-G 1.1/2'', Ställbar
Accessories (2)
D38S cutting ring ø38
Artikelnummer:
DPR38S
Nut - ø38S - M52x2
Artikelnummer:
M38S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
38 mm
D3
32 mm
D4
55,8 mm
Diameter pipe
38 mm
Dimension D4
55.8 mm
L
50 mm
L1
65 mm
L2
34 mm
L3
59 mm
L4
15 mm
Material
Steel
Model code
XDE38RSOAZN
Pressure max.
160 bar
S1
50 mm
S2
55 mm
S3
60 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/2 BSP
Thread outer
G 1.1/2 BSP
Thread outer metric
M52x2
Torque tightening
600 Nm
Type
Forged
d2
32 mm