XLEE30SR
Pakke str.:
5 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
20 varianter
Valgt variant:
XLEE30SR
Adapter L 30S, Utv-G 1.1/4'', Ställbar
Tilbehør (2)
D30S cutting ring ø30
Artikelnummer:
DPR30S
Mutter 30S (M42x2)
Artikelnummer:
M30S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
30 mm
D3
25 mm
D4
50,8 mm
Diameter pipe
30 mm
Dimension D4
50.8 mm
L
49 mm
L1
62 mm
L2
35,5 mm
L3
55 mm
L4
15 mm
Material
Steel
Model code
XDE30RSOAZN
Pressure max.
160 bar
S1
50 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Thread outer
G 1.1/4 BSP
Thread outer metric
M42x2
Torque tightening
500 Nm
Type
Forged
d2
25 mm