XLEE22LR
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
20 varianter
Valgt variant:
XLEE22LR
Adapter L 22L, Utv-G 3/4'', Ställbar
Tilbehør (1)
D22L cutting ring ø22
Partnumber:
DPR22L
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
22 mm
D3
16 mm
D4
32,8 mm
Diameter pipe
22 mm
Dimension D4
32.8 mm
L
35 mm
L1
44 mm
L2
27,5 mm
L3
38 mm
L4
13 mm
Material
Steel
Model code
XDE22RLOAZN
Pressure max.
160 bar
S1
30 mm
S2
36 mm
S3
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 3/4 BSP
Thread outer
G 3/4 BSP
Thread outer metric
M30x2
Torque tightening
220 Nm
Type
Forged
d2
19 mm