XLE18LKR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
XLE18LKR
L stud ø18L x 1/2" BSP
Accessories (1)
M18L nut ø18 M26x1,5
Varenummer:
M18L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D3
14 mm
Diameter rør
18 mm
Dimension i
14 mm
Gevind T
R 1/2 BSPT
Gevind udvendig
R 1/2 BSPT
Gevind udvendig metrisk
M26x1,5
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
31 mm
L1
40 mm
L2
23,5 mm
L3
36 mm
Materiale
Steel
Model kode
XD18RLZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
24 mm
S2
32 mm
Serie
L
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryk maks.
315 bar
Type
Forged
d1
18 mm
d2
15 mm
i
14 mm