XLE10LKR
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
XLE10LKR
L stud ø10L x 1/4" BSPT
Accessories (2)
Cutting ring - ø10L
Partnumber:
DPR10LS
Nut - ø10L - M16x1.5
Partnumber:
M10L
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
7 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension i
12 mm
L
22 mm
L1
30 mm
L2
15 mm
L3
27 mm
Material
Steel
Model code
XD10RLZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
14 mm
S2
19 mm
Safety factor
4
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
R 1/4 BSPT
Thread outer
R 1/4 BSPT
Thread outer metric
M16x1,5
Type
Profiled
d1
10 mm
d2
8 mm
i
12 mm