XGE38SN1-SY
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
XGE38SN1-SY
Adapter Male 38S to male 1" NPT
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Volz
Diameter pipe
38 mm
Dimension i
25 mm
L1
79,5 mm
L2
64 mm
L3
48 mm
Material
Stainless steel
Material quality
1.4571 / AISI316Ti
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
55 mm
S2
60 mm
Safety factor
4
Series
S
Temperature max.
+400 °C
Temperature min.
-60 °C
Thread T1
M52x2
Thread T2
1 NPT
Thread outer
1 NPT
Thread outer metric
M52x2
d1
38 mm
d2
20 mm
i
25 mm