XGE30SR1
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
XGE30SR1
Stud fitting - ø30S x 1" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
30 mm
Diameter pipe
30 mm
Dimension i
18 mm
L
55 mm
L1
68 mm
L2
23,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-GE-30SR1-W3
Pressure max.
200 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
46 mm
S2
50 mm
Safety factor
4
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Torque tightening
700 Nm
d2
20 mm
i
18 mm