XGE28LU78
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
30 variants
Chosen variant:
XGE28LU78
ADAPTER 28L - 7/8 UNF
Tillbehör (1)
Cutting ring - ø28L
Varenummer:
DPR28L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
28 mm
D2
12,5 mm
Diameter pipe
28 mm
Dimension i
12.7 mm
L
37,7 mm
L1
45,7 mm
L2
17,5 mm
Material
Steel
Pressure max.
160 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
41 mm
S2
41 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
7/8-14 UNF
Thread outer
7/8-14 UNF
Thread outer metric
M36x2
Torque tightening
60 Nm
i
12,7 mm