XGE25SU1516
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
XGE25SU1516
Adapter 25S, UN1.5/16''
Accessories (2)
Spare parts (1)
D25S cutting ring ø25
Partnumber:
DPR25S
M25S nut ø25 M36x2
Partnumber:
M25S
O-ring, Utv-UNF 1.5/16''
OUN-16
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
FOR
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
25 mm
Material
Steel
Pressure max.
400 bar
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C