XGE22LU34
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
30 variants
Chosen variant:
XGE22LU34
Adapter 22L, UNF3/4''
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Diameter pipe
22 mm
Material
Steel
Pressure max.
160 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C