XGE20SR114ED
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
43 varianter
Valgt variant:
XGE20SR114ED
Adapter 20S, G1.1/4'' ED
Tilbehør (1)
Nut - ø20S - M30x2
Partnumber:
M20S
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D1
20 mm
Diameter pipe
20 mm
Dimension i
20 mm
L
53 mm
L1
64 mm
L2
22,5 mm
Material
Steel
Model code
A20SR11/4WDX
Pressure max.
160 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
50 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Thread outer
G 1.1/4 BSP
Thread outer metric
M30x2
d2
16 mm
i
20 mm