XGE38SR114
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
17 varianter
Utvald variant:
XGE38SR114
Adapter 38S, G1.1/4''
Tilbehør (1)
Skärring 38S
Artikelnummer:
DPR38S
D1
38 mm
Diameter rör
38 mm
Dimension i
20 mm
Gänga utv.
G 1.1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M52x2
L
62 mm
L1
75 mm
L2
26 mm
Modell kod
XA38SR114ZN
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
55 mm
S2
60 mm
Serie
S
Sexkant
55 mm
Säkerhetsfaktor
2.5
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
250 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
25 mm
i
20 mm