XGE20SR1
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
6 varianter
Utvald variant:
XGE20SR1
Stud fitting - ø20S x 1" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
20 mm
Diameter rør
20 mm
Dimension i
18 mm
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
51 mm
L1
62 mm
L2
22,5 mm
Materiale
Steel
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
41 mm
S2
36 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1 BSP
Tilspændingsmoment
700 Nm
Tryk maks.
250 bar
Vinkel
0 °
d2
16 mm
i
18 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
487606
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Stud fitting - ø20S x 1" BSP