XGAI14SM
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
XGAI14SM
Stud fitting female - ø14S x M20x1.5 female
Accessories (1)
M14S nut ø14 M22x1,5
Artikelnummer:
M14S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
14 mm
L
39 mm
L1
49 mm
L2
31 mm
L3
19 mm
Material
Steel
Model code
XAI14S2015ZN
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
27 mm
Safety factor
2.5
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
M20x1,5
Thread inner metric
M20x1,5 MM
Thread outer metric
M22x1,5
d1
14 mm
d2
10 mm