XGAI12LR14
Förpackningsstorlek:
25 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
19 varianter
Utvald variant:
XGAI12LR14
Stud fitting female - ø12L x 1/4" BSP female
Tillbehör (2)
Cutting ring - ø12L
Partnumber:
DPR12LS
Mutter 12L (M18x1.5)
Partnumber:
M12L
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
L
33 mm
L1
41 mm
L2
26 mm
L3
17 mm
Material
Steel
Model code
XAI12LR14ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
19 mm
S2
22 mm
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/4 BSP
Thread inner
G 1/4 BSP
Thread outer metric
M18x1,5
d1
12 mm
d2
8 mm