TSLK40213PPG
Package size:
20 par
Min. order quantity is:
1 par
SEE OTHER VARIANTS
55 variants
Chosen variant:
TSLK40213PPG
Heavy clamp ø21.3 - Green PP - DIN 2 Heavy
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Green
D1
21,3 mm
DIN size
2
Diameter pipe
21,3 mm
Group Stauff
4S
H
48 mm
L1
70 mm
L2
45 mm
Material
Polypropylene
Model code
4021.3-PP
Number of bolts
2
S
0,6 mm
Standard DIN
DIN 3015 part 2
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Type
Profiled
Width
30.5 mm
Package size
20 par
Barcode
213024
Gross weight
0,07 Kg
Net weight
0,07 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Heavy series pipe clamp.
Links
Product catalog
Product catalog
Others has been looking for
Rörklamma Komplett Gummi Insats Ø40mm DIN3015 Tunga Serien
Partnumber:
RI6040PPR
1 st
Heavy clamp ø70 - Green PP - DIN 4 Heavy
Partnumber:
TSLK6070PP
1 par
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
Steel bolt DIN931 - 8.8 FZB
AS5S
50 st
Insexskruv M6x90, Lätta Serien, Rostfri
IS7-RO
1 st
Rörklamma Ø10mm, DIN3015-2 Tunga Serien, Polypropylen