SPT208CH-RL30
Pakke str.:
30 m
Min. bestillingsenhed er:
30 m
SE ANDRE VARIANTER
22 varianter
Valgt variant:
SPT208CH-RL30
1/2" Hydraulic hose SPT-208CH - 2SC WP 350 bar - 30M coil
Tillbehör (2)
Ferrule 1/2" for 1SC/2SC/1SN
Varenummer:
001C-08
Ferrule 1/2" for1SN/1SN/2SC/2SN
Varenummer:
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Area of use
Diesel, Grease, Oil
Bend radius
80 mm
Brand Name
Hydraspecma
Cover
Synthetic rubber
Diameter inner
12.7 mm
Diameter outer
20.8 mm
Hose size
1/2 "
Hose type
2SC
Length per roll
Model code
SPT-2-08-CH
Order unit
Bundle
Pressure burst min.
1500 bar
Pressure max.
350 bar
Reinforcement
2 layer high tensile steel wire braid
Temperature intermittent max.
+135 °C
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Tube
NBR (Nitrile)
Pakke str.
Stregkode
424532
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
0,52 Kg
Oprindelsesland
ita
Intrastat varekode
Produkt information
Product datasheet
Andre kigger på
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC
08M2T
1 m
Hydraulslang M5K 1/2'', Bobin 75m
M5K-08
75 m
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC 30m rulle
08M2T-RL30
Förpackningsstorlek:
Hydraulslang MXT 1/2 275bar
Hydraulslang MXT 1/2 275bar