1/2" pressure gauge,stainless - REPLACED BY SPG100M1-3SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Artikelnummer:
SPG100M1-3SB
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Tætningsring t. manometer 1/2 BSP
Varenummer: DKIR1/2
Diameter
100 mm
Gevind
G 1/2 BSP
Glastype
Acrylic glass
Materiale
Stainless steel
Materialekvalitet
1.4301 / AISI304
Mærke navn
Stauff
Portplacering
Side
Trykindstilling maks.
3 bar
Trykindstilling min.
-1 bar
Trykmåling nøjagtighed
±1,0% FS
Pakke str.
Stregkode
367857
Brutto vægt
0,87 Kg
Netto vægt
0,87 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Glycerine dampened.