1/2" pressure gauge,-1+1,5 bar - REPLACED BY SPG100M1-1.5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Partnumber:
SPG100M1-1.5SB
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
Diameter
100 mm
Glastyp
Acrylic glass
Gänga
G 1/2 BSP
Materialkvalitet
1.4301 / AISI304
Märke namn
Stauff
Portplacering
Side
Tillverkningsmaterial
Stainless steel
Tryckinställning max.
1.5 bar
Tryckinställning min.
-1 bar
Tryckmätning noggrannhet
±1,0% FS
Pakke str.
Stregkode
367855
Brutto vægt
0,84 Kg
Netto vægt
0,84 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Glycerine dampened.