1/4" pressure gauge -1-5,0 bar - REPLACED BY SPG063M1-5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Osanumero:
SPG063M1-5SB
Pakkauskoko:
1 st
Pienin tilausmäärä on:
1 st
Black rubber cap for ø63 pressure gauge
Osanumero: SPG063-G/S
Diameter
63 mm
Glastyp
Acrylic glass
Gänga
G 1/4 BSP
Materialkvalitet
1.4301 / AISI304
Märke namn
Stauff
Portplacering
Side
Tillverkningsmaterial
Stainless steel
Tryckinställning max.
5 bar
Tryckinställning min.
-1 bar
Tryckmätning noggrannhet
±1,6% FS
Pakkauskoko
Viivakoodi
367788
Bruttopaino
0,23 Kg
Nettopaino
0,23 Kg
Alkuperämaa
DEU
Intrastat-koodi
Glycerine dampened.