1/4" pressure gauge,-1+1,5bar - REPLACED BY SPG063M1-1.5SB
Glycerine dampened.
Comes standard with dual scale showing both bar and PSI.
U-bolt or flange mounting kit optional.
!!NOTE: Mounting hole diameter: ø67 mm +/-0,3 mm.
Artikelnummer:
SPG063M1-1.5SB
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
Blå gummi kappe til ø63 manometer
Artikelnummer: SPG063-G
Sort gummi kappe til ø63 manometer
Artikelnummer: SPG063-G/S
Diameter
63 mm
Gevind
G 1/4 BSP
Glastype
Acrylic glass
Materiale
Stainless steel
Materialekvalitet
1.4301 / AISI304
Model kode
SPG-063-(-00001)-00001.5-01-S-B04
Mærke navn
Stauff
Portplacering
Side
Trykindstilling maks.
1.5 bar
Trykindstilling min.
-1 bar
Trykmåling nøjagtighed
±1,6% FS
Förpackningsstorlek
Streckkod
367784
Bruttovikt
0,22 Kg
Nettovikt
0,22 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Glycerine dampened.