SNA 254 B-N-O-12 (FL-313)*****
Nivåglas, 254 CC, M12
…
Read more
Partnumber:
SNA-254-B-N-O-12
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
21 variants
Chosen variant:
SNA-254-B-N-O-12
SNA 254 B-N-O-12 (FL-313)*****
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Model code
SNA-254-B-N-O-12
Mounting holes spacing
254 mm
Pressure max.
2 bar
Sealing material
NBR
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
8 Nm
Package size
Barcode
212823
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
deu
Product information
Nivåglas, 254 CC, M12
3D-file
Links
Product catalog
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Product catalog
Others has been looking for
Level Glass with thermometer- -10+80.M12
Partnumber:
SNA-254-B-N-T-12
Alu-tank With plug
Alu-tank With plug
CP10
Nivåglas Aluminium, G1 1/2''
Nivåglas Aluminium, G1 1/2''
TLA-R11/2
Steel cover for alu-tank
Steel cover for alu-tank
CCP10
Level Glass - aluminium 1"BSP
Level Glass - aluminium 1"BSP
TLA-R1
CP75A
Nivåglas Aluminium, G2''
Nivåglas Aluminium, G2''
TLA-R2
Visual oil level indicator - 254mm/M12