SLK6483PA
Package size:
25 par
Min. order quantity is:
1 par
SEE OTHER VARIANTS
41 variants
Chosen variant:
SLK6483PA
Clamp ø48.3 - Black PA - DIN 6
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Stauff
Color
Black
D1
48,3 mm
Diameter pipe
48,3 mm
H
66 mm
L1
86 mm
L2
66 mm
Material
Polyamide
Model code
648.3-PA
Number of bolts
2
S
0,8 mm
Standard DIN
DIN 3015 part 1
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Torque tightening
10 Nm
Type
Profiled
Width
30 mm