SA053G2L10
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
SA053G2L10
Metal air breather filter - 10my - 3/8" BSP
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Airfilter fineness
10 my
Area of use
Air
Brand Name
MP Filtri
Diameter
53 mm
Flow air nominal
250 lpm
H
53 mm
H1
13 mm
H2
50 mm
Hexagon
22 mm
Model code
SA053-G2-L-10
OE
53 mm
Pressure max.
1.5 bar
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-25 °C