RSGU1-24-15
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
144 variants
Chosen variant:
RSGU1-24-15
Rubber lined p-clip 24.0 mm Band width: 15mm for M6 screw W1
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Mikalor
Diameter Bolt hole
6,0 mm
Diameter inner
24 mm
Material
Steel
Material quality
1,0935
Sealing material
EPDM
Standard DIN
DIN 3016 Form D
Surface treatment
Zinc coating (CR III)
Width
15 mm
Package size
100 st
Barcode
164631
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ESP
Intrastat code
Product information
Product catalog
Others has been looking for
Rubber lined p-clip 48.0 mm Band width: 15mm for M6 screw W1