ANSLUTNING 90G EU30-IG3/8
…
Read more
Partnumber:
RP1-38
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
RP1-38
RP1-038-M
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Brand Name
Hydraspecma
Holes circle
30 mm
Material
Aluminium
Number of bolts
3
Pressure max.
180 bar
Thread inner
G 3/8 BSP
Package size
Barcode
198988
Gross weight
0,10 Kg
Net weight
0,10 Kg
Country of origin
ita
Product information
Measure sketch
ANSLUTNING 90G EU30-IG3/8
Product datasheet
Others has been looking for
Angled flange, 3/4 RG
Angled flange, 3/4 RG
Partnumber:
FG3/4X40
Flange 90° 1.1/4" BSP - (3xM12) 62mm
RPA35-114
RQ38/30
RQ38/30
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm