RI-12-14ED
Pakke str.:
25 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
46 varianter
Valgt variant:
RI-12-14ED
RI-08-04-JE
Specifications
Dimensions and shipping
Dimension i
14 mm
Gevind indvendig
G 1/4 BSP
Gevind udvendig
G 1/2 BSP
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L1
24 mm
L2
12 mm
Længde
24 mm
Materiale
Steel
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zinc-Nickel plated
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
Sekskant
27 mm
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T1
G 1/2 BSP
Thread T2
G 1/4 BSP
Totallængde
24 mm
Tryk maks.
630 bar
Type
Short
i
14 mm
Package size
25 st
Barcode
130484
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
swe
Product information
Measure sketch
RI-08-04-JE
Product datasheet
3D-file
Note: Opening 3D files requires a program that supports the file format
Others has been looking for
Adaptor 1/4 BSPx1/2 NPTF
Adaptor 1/4 BSPx1/2 NPTF
Partnumber:
Package size:
1 st
Bulkhead adapter 0° straight BSP x BSP steel
Partnumber:
Reducing adaptor short 1/2 BSP male x 1/4 BSP female
10 st
Bushing 1/4 BSP x 1/2 BSP
Bushing 1/4 BSP x 1/2 BSP
T-adapter BSP male x BSPT male x BSP male cast steel
60 st
Adaptor 3/8 BSPx7/8 UNF
Adaptor 3/8 BSPx7/8 UNF
Plugg Insex, Utv-7/8''UNF, SAE J514, O-ring
10 st
Adapter Rak, Utv-1.5/16-12UNF, Utv-G1''
Adaptor 1" BSP
Adaptor 1" BSP
Adaptor 1/2 BSPx7/8 UNF
Adaptor 1/2 BSPx7/8 UNF
Adapter 1/2 BSPx3/4 UNF
Adapter 1/2 BSPx3/4 UNF
Adapter Rak, Utv-1/2-20UNF, Utv-G3/8''
Adapter 1/4 BSPx7/16 UNF
Adapter 1/4 BSPx7/16 UNF
Plugg, UNF 1.5/8 SAE
Plugg, UNF 1.5/8 SAE
Reduction - 1"BSP x 1/2"BSP female - WD seal
RI-1-12ED
20 st
Barrel Tee with lock-nut
Barrel Tee with lock-nut
Adapter Rak, Utv-G 2.1/2'', Utv-G 2.1/2''
Adaptor 1 BSPx1.1/16 UNF
Adaptor 1 BSPx1.1/16 UNF
Adaptor 1/2" x 3/8" BSP
Adaptor 1/2" x 3/8" BSP
50 st
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Inv-M10x1
311G04M10
Bulkhead connection, 3/4 BSP elongated - total 85,3MM
1264-12-12-L
Adaptor 1/2" BSP
Adaptor 1/2" BSP
50 st
Adaptor 3/4 BSPx1.1/16 UNF
Adaptor 3/4 BSPx1.1/16 UNF
Adaptor straight Male-G 1'' - Male-M27x2
Adaptor 1/4 BSP x 9/16 UNF
Adaptor 1/4 BSP x 9/16 UNF
Adaptor 2.1/2" x 2" BSP
Adaptor 2.1/2" x 2" BSP