RA/8160/M/100
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
20 varianter
Utvald variant:
RA/8160/M/100
ISO/VDMA Dragstångcylinder Ø160, Dubbelverkanden
Accessories (5)
Magnetavkännare Reed, 5 m
Partnumber:
M/50/LSU/5V
Givarfäste
Partnumber:
QM/27/2/1
C Fotfäste
QM/8160/21
D Bakre svängfäste
F Gaffelfäste
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Norgren
Diameter inner cylinder
160 mm
Pressure max.
16 bar
Pressure min.
1 bar
Stroke
100 mm
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-20 °C